Miként mutasd be a nyelvtudásodat?

Többféle módon lehetséges. A legalaposabb az Europass önéletrajzban is szereplő hármas osztás (szövegértés-beszéd-írás) ezen belül pedig a Közös Európai Referenciakeret szerinti szintezés. Itt az A1-től a C2-ig hat szintre sorolható a tudás, ebből a B1-es felel meg a magyar alapfokú, a B2 a középfokú, a C1 pedig a felsőfokú szinteknek (az A1, A2 alapfok alatti, a C2 az anyanyelvivel szinte azonos tudás).

A versenyszférába ez a felosztás csak részben szivárgott át. Itt sok toborzó még mindig az alap-közép-felsőfokban gondolkodik.

Használható még a társalgási és a tárgyalási szintű felosztás. Előbbi alapfokú, gyenge középfokú szintre utal, utóbbi erős középfokú, felsőfokúra.

Érdemes feltüntetni a megszerzett nyelvvizsgákat még akkor is, ha már nincs ott a tudás. (Egy elért szintre könnyebb visszakapaszkodni némi gyakorlással, mint először oda eljutni)

Fontos tudni, hogy a munkaadó teszteli a tudást és az ott elért eredmény számít igazából. Ez történhet írásban online tesztekkel, telefonos interjún vagy személyes interjú keretében egy gyors nyelvi váltással.